Autyzm, Kraków, Autyzm w Krakowie, Behawioryzm, Przedszkole dla dzieci z autyzmem,aba autyzm, wczesne wspomaganie rozwojuAutyzm, Kraków, Autyzm w Krakowie, Behawioryzm, Przedszkole dla dzieci z autyzmem,Szkoła dla dzieci z autyzmem, aba autyzm, wczesne wspomaganie rozwoju

Zajęcia dodatkowe

  

1. TEATR I PRZEDSTAWIENIA MUZYCZNE
Wyjścia do teatru są super! Jedziemy autobusem lub tramwajem, kasujemy bilety, odwiedzamy nowe miejsca, możemy trochę pobać się w ciemności i doświadczyć nowych wrażeń. Oglądamy kolorowe postaci bajkowe. Uczymy się wielu nowych i pożytecznych umiejętności, które przydają się potem w życiu codziennym.

 

2. ANIKINO
Anikino to takie miejsce, gdzie dziecko może wyszaleć się do woli. Baseny z kulkami, zjeżdżalnie, huśtawki, trampoliny… Możemy się pobawić, ale również czasem pokonać swoje małe lęki. A czasem nawet poznać jakiegoś nowego kolegę lub koleżankę. http://www.anikino.pl/

 

3. MIEJSCA PUBLICZNE
Bardzo często odwiedzamy różne miejsca publiczne, ponieważ nieraz budzą w nas strach i lęk. Chodzimy do sklepu, piekarni, na pocztę a nawet do fryzjera czy przychodni lekarskiej. Jeździmy komunikacja miejską i oswajamy się z ruchliwymi miejscami.

 

4. PLAC ZABAW
Ruch to zdrowie! Kiedy pogoda dopisuje wychodzimy na plac zabaw lub dłuższy spacer. To doskonała okazja do odpoczynku, ale też i nauki. Różne urządzenia na placu zabaw nieraz są niezłym wyzwaniem dla nas. Jest też okazja pobawić się a nawet pogadać z nowymi kolegami.

 

5. WYCIECZKI CAŁODNIOWE
A kiedy nam się znudzi w Krakowie to wyjeżdżamy za miasto. Całodniowa wycieczka to przejażdżka autokarem, nowe atrakcje, posiłek w barze lub plenerze i mnóstwo ruchu na świerzym powietrzu. Uwielbiamy takie eskapady!

 

6.  ZAJĘCIA ARTYSTYCZNO - MUZYCZNE 

To zajęcia w czasie których " ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia" - tzn. nas nie ogranicza NIC :-) Bawimy się, udajemy, śpiewamy i tańczymy. Dobra zabawa z kolegami:-)

7. ZAJĘCIA NA BASENIE

Jak to jest wejść i zanurzyć się w wodzie. Czy jest to przyjemne i czy "nie takie straszne, jak mówią" ? Pierwsze " koty za płoty" na basenie to zajęcia na których póbujemy przełamać nasze lęki przed tym co nowe i polubić pluskanie się w wodzie. A taka zabawa potrafi być naprawdę super!

 

8. ZAJĘCIA KULINARNE

Wałkujemy, wycinamy, mieszamy, miksujemy, rozbijamy jajka, odmierzamy makę, ubijamy...i co jeszcze? Prosimy tylko o przepis a zrobimy wszystko! A na koniec - smakujemy! Przysłowie  "Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść" - nas NIE dotyczy!

 

9. ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Nasze prace to ogrom szalonych, twórczych i interesujących pomysłów. Wszystkie " chwyty dozwolone" - każdy materiał  i temat to sposób na ciekawą pracę.  To też czas kiedy razem z kolegami możemy pokolorować, wycinać, kleić i tworzyć. 

 

10.SENSOPLATYKA

Mnogość faktur, kolorów, materiałów to domena tych zajęć.Czujemy na własnej skórze ich oddziaływanie. Pobudzane są nasze wszystkie zmysły, a nasza samodzielnośc i kreatywność jest mocno wspierania. To jest super!

 

11.ROBOTYKA

Zajęcia wprowadzają nas w świat robotyki i programowania. My mali konstruktorzy budujemy proste roboty - autka, zwierzątka z kolorowych klocków Lego, a nastepnie ożywiamy je przy pomocy łatwego oprogramowania. To super zabawa,przy kórej się uczymy w przyjazny sposób. 

 

12. DOGOTERAPIA

Świat zwierząt nam nie straszny, a tacy przyjaciele to prawdziwy skarb. Lubimy je przytulać, głaskać i dawać jeść. Kochamy naszego pieska:-)

 

13. ZAJĘCIA USPRAWNIAJĄCE - RUCHOTERAPIA:-) 

Pani Kasia robi najlepsze zajęcia ruchowe! Musimy dużo biegać, skakać, ćwiczyć brzuszki - a nasz zmysł równowagi jest wystawiany na ciągłe próby. Ale lubimy to i ciągle chcemy więcej:-)