Autyzm, Kraków, Autyzm w Krakowie, Behawioryzm, Przedszkole dla dzieci z autyzmem,aba autyzm, wczesne wspomaganie rozwojuAutyzm, Kraków, Autyzm w Krakowie, Behawioryzm, Przedszkole dla dzieci z autyzmem,Szkoła dla dzieci z autyzmem, aba autyzm, wczesne wspomaganie rozwoju

Zajęcia dodatkowe

1. ZAJĘCIA INTEGRACYJNE Z DZIEĆMI ZE ŻŁOBKA
Regularnie odwiedzamy lub nas odwiedzają koledzy "zza ściany" z Samorządowego Żłobka nr 7, os.Zielone 28. Wspólne zabawy, śpiewanie piosenek, zajęcia gimnastyczne i plastyczne to znakomity sposób na integrację sąsiedzką i wzajemne poznanie się przy znakomitej zabawie wszystkich uczestników.
 

2. RYTMIKA
Wszystkie dzieci lubią tańczyć i śpiewać. My też! Na rytmice Pani Marzenka uczy nas nowych piosenek i wesołych tańców. Takie zajęcia to doskonała okazja do zabawy ale również możemy poćwiczyć koordynację, zwinność, skoczność, szybkość no i oczywiście grację ruchów :-).

 

3. TEATR I PRZEDSTAWIENIA MUZYCZNE
Wyjścia do teatru są super! Jedziemy autobusem lub tramwajem, kasujemy bilety, odwiedzamy nowe miejsca, możemy trochę pobać się w ciemności i doświadczyć nowych wrażeń. Oglądamy kolorowe postaci bajkowe. Uczymy się wielu nowych i pożytecznych umiejętności, które przydają się potem w życiu codziennym.

 

4. ANIKINO
Anikino to takie miejsce, gdzie dziecko może wyszaleć się do woli. Baseny z kulkami, zjeżdżalnie, huśtawki, trampoliny… Możemy się pobawić, ale również czasem pokonać swoje małe lęki. A czasem nawet poznać jakiegoś nowego kolegę lub koleżankę. http://www.anikino.pl/

 

5. MIEJSCA PUBLICZNE
Bardzo często odwiedzamy różne miejsca publiczne, ponieważ nieraz budzą w nas strach i lęk. Chodzimy do sklepu, piekarni, na pocztę a nawet do fryzjera czy przychodni lekarskiej. Jeździmy komunikacja miejską i oswajamy się z ruchliwymi miejscami.

 

6. PLAC ZABAW
Ruch to zdrowie! Kiedy pogoda dopisuje wychodzimy na plac zabaw lub dłuższy spacer. To doskonała okazja do odpoczynku, ale też i nauki. Różne urządzenia na placu zabaw nieraz są niezłym wyzwaniem dla nas. Jest też okazja pobawić się a nawet pogadać z nowymi kolegami.


7. WYCIECZKI CAŁODNIOWE
A kiedy nam się znudzi w Krakowie to wyjeżdżamy za miasto. Całodniowa wycieczka to przejażdżka autokarem, nowe atrakcje, posiłek w barze lub plenerze i mnóstwo ruchu na świerzym powietrzu. Uwielbiamy takie eskapady!

 

8. HIPOTERAPIA
Regularnie odwiedzamy stadninę koni „Przyjaciel konika” w Krakowie. Możemy tam poklepać konika, nakarmić go, no i oczywiście pojeździć. Jazdy odbywają się regularnie co tydzień. Jazda na koniu uspokaja, wycisza, wspomaga rozwój fizyczny. Bardzo lubimy koniki i spacery po okolicznym terenie zielonym.http://przyjacielkonika.republika.pl/