< Przedszkole dla dzieci z autyzmem - Aba Autyzm Kraków
Autyzm, Kraków, Autyzm w Krakowie, Behawioryzm, Przedszkole dla dzieci z autyzmem,aba autyzm, wczesne wspomaganie rozwojuAutyzm, Kraków, Autyzm w Krakowie, Behawioryzm, Przedszkole dla dzieci z autyzmem,Szkoła dla dzieci z autyzmem, aba autyzm, wczesne wspomaganie rozwoju

2014/2015

ROK SZKOLNY 2014/2015

•    Wyścig na hulajnogach o Puchar Dyrektora SOSW nr 4 mgr Marka Tokajuka

25 czerwca 2015r. odbył się Wyścig na hulajnogach o Puchar Dyrektora SOSW nr 4 mgr Marka Tokajuka. W harmonogramie wyścigu na Stadionie MOS „Wschód” w Krakowie były oprócz w/w wyścigu naszych uczniów i gości z SOSW nr 4 w wyznaczonych kategoriach były również występy Cheerleaderek z ZSOI nr 6 w Krakowie, przejazd niezwykłą hulajnogą z Zielonego;-)skonstruowaną przez p. Zygmunta, poczęstunek „Specjały z Zielonego”, malowanie twarzy, zabawy integracyjne i oczywiście dekoracje uczestników  i Nagrody :-)
DZIĘKUJEMY osobom prywatnym i naszym sponsorom, a więc sklepowi AUCHEN Kraków ul. Bora Komorowskiego i DECHATLON Kraków PLAZA którzy pomogli nam w organizacji imprezy – dzięki darowanym przedmiotom na twarzach dzieci gościł WIELKI UŚMIECH:-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

•    „Autyzm – uchwycone w kadrze” pierwsza konferencja naukowa z cyklu NAUKA DLA PRAKTYKI- PRAKTYKA DLA NAUKI 11 czerwca 2015r. Kraków

Honorowy patronat Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski


Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Fundacja Wspierania Osób z Zaburzeniami Rozwoju OD POCZĄTKU
Filia nr 1 Szkoły Podstawowej nr 6 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 4 w Krakowie

Kampus Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

 

http://www.zielonyautyzm.pl/public/zaproszenie_druk.pdf 

 

 

 

 

 

 

 

 

•    Udział chciałabym w projekcie badawczym, którego celem jest udoskonalenie technologii wspierającej wczesną diagnostykę zaburzeń rozwoju i zachowania u dzieci. Projekt jest realizowany przez firmę Harimata we współpracy z Uniwersytetem Strathclyde w Glasgow i Politechniką Gdańską.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

•    Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie.

W Europie żyje około 5 mln osób z autyzmem. W Polsce wiemy o 1 przypadku na 300 urodzonych dzieci. Aby wyrazić solidarność z osobami z autyzmem w tych dniach cały świat staje się niebieski. Świadomość autyzmu w społeczeństwie jest wciąż bardzo niska, a osoby nim dotknięte często spotykają się z krzywdzącymi komentarzami i okrutnymi zachowaniami otoczenia. Dlatego aktywny udział w szerzeniu wiedzy na temat tego zaburzenia jest tak istotny!


 

•    "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" (Jan Paweł II)

Każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat! czyjś świat… Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia - odkryjmy w sobie radość dzielenia się... bo to naprawdę ogromna wartość! Nie ma nic przyjemniejszego niż obdarowywanie innych tym, co sami mamy.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do przygotowania wraz z nami świątecznej paczki :-)


 

 

•    VIII Międzynarodowe Sympozjum Naukowe „Autyzm – efektywne sposoby uczenia w praktyce i badaniach” 10 październik 2014r. Gdańsk

Tematyka tegorocznego sympozjum naukowego, organizowanego przez IWRD w Gdańsku, dotyczyła efektywnych sposobów uczenia dzieci z autyzmem w praktyce i badaniach. Oprócz specjalistów z Polski wykłady prowadzili również zagraniczni goście m.in. Kevin Brothers z USA oraz Per Holt z Norwegii. W trakcie przerwy można było wymienić się doświadczeniami oraz wiedzą podczas Sesji Plakatowej, gdzie prezentowały się różne placówki z Polski. Byliśmy tam i my! 

 

 

 

 

 

 

 

 

•    Nasz ośrodek odwiedzili goście z czeskiej Pragi. Było to bardzo sympatyczne i owocne spotkanie. Za wszystkie miłe słowa, serdecznie dziękujemy :-)

 

 

•    My z naszej strony dziękujemy wszystkim Rodzicom za wyrażenie zgody, udział oraz  poświęcony czas :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

•   Dziękujemy za zaproszenie naszym przyjaciołom ze Żłobka Samorządowego Nr 7 w Krakowie  - Dzień Dziecka 1.06.2015r.
Zabawa była jak zawsze wspaniała!!!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

•     Odbyło się spotkanie z Rodzicami o charakterze dyskusyjno - warsztatowym.

Mającym na celu:
- pomoc Rodzicom w przechodzeniu przez proces terapeutyczny,
- możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy Rodzicami,
- zacieśnienie relacji pomiędzy Rodzicami uczestniczącymi w terapii swoich dzieci,
- dostarczenie wsparcia psychicznego Rodzicom dzieci z trudnościami w rozwoju,
- podnoszenie świadomości Rodziców na temat możliwości wspierania rozwoju oraz terapii dzieci z diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu.
Obecnym Rodzicom bardzo dziękujemy za uczestnictwo :-)